AKYARI MAHALLESİ
Akyarı mahallemizin eski adı Balur'dur. Daha sonra Akyarı ismini alan mahallemiz ilçe merkezinin 30 km doğusunda yer almakta olup Merkez, Arıklar ve Tavşanalanı olarak 3 bölgeden oluşmaktadır. Torosların dik ve çetin eteklerinde bulunduğu için 3 bölgeye ayrılmıştır.
 
BALKAYA MAHALLESİ
Balkaya mahallemizin eski ismi Semet'dir. İlçe merkezinin 25 km doğusunda yer almaktadır. Mahallemizde bir adet öğrenci yurdu bulunmaktadır. Gündoğmuş, Eskibağ ve çaltı yolları üzerinde bulunan mahallemizde doğal kaynak suları ve dinlenme alanları mevcuttur.
 
BEDAN MAHALLESİ
Bedan mahallemiz ilçe merkezinin 60 km doğusunda yer alıp, Konya il sınırında bulunmaktadır. Alanyayla bağlantı yolu olup Alanya ilçesine 100 km mesafede bulunmaktadır. İlçemize en uzak mesafede bulunan mahallemizdir.
 
ÇALTI MAHALLESİ
Çaltı mahallemiz ilçe merkezinin 35 km doğusunda yer alımaktadır. 650 700 yıl öncelerinde Konya göçerlerinin bu bölgeye yerleşmesi sonucunda kurulduğu rivayet edilmektedir.
 
ÇAYIRÖZÜ MAHALLESİ
Çayırözü mahallemizin eski ismi Sindirfe'dir. İlçe merkezinin 10 km doğusunda bulunmaktadır. Mahallemizde bir adet dinlenme alanı olarakta kullanılan seyir terası bulunmaktadır.
 
ÇAMLIALAN MAHALLESİ
Çamlıalan mahallemizin eski ismi Belistirmaya'dır. İlçe merkezinin 45 km doğusunda bulunmaktadır. Alanya ile arasında 75 km mesafe olup bağlantı yolu mevcuttur.
 
ÇİÇEKOLUK MAHALLESİ
Çiçekoluk Mahallemizin eski ismi Sümbüle'dir. İlçe merkezinin 20 km batısında yer almaktadır.
 
 ESKİBAĞ MAHALLESİ
Eski bağ mahallemiz, ilçe merkezinin 30 km doğusunda yer almaktadır. Doğal kaynak suları ve dinlenme alanları bulunmaktadır.
 
FATİH MAHALLESİ
Fatih Mahallemiz ilçe merkezinde yer almaktadır.
 
GÜNEYCİK MAHALLESİ
Güneycik mahallemiz ilçe merkezinin 30 km batısında yer almaktadır. 1800 yıllarında Akseki ilçesine bağlı bulunan mahallemizin resmi evrak ve resmi işleri Akseki üzerinden yapılmakta iken Çımhuriyetten sonra Gündoğmuş'un ilçe olması ile Gündoğmuşa bağlanmıştır.
 
GÜNEYYAKA MAHALLESİ
Güneyyaka Mahallemiz, ilçe merkezinin 20 km batısında yer almaktadır.
 
KAYABÜKÜ MAHALLESİ
Kayabükü Mahallemizin eski ismi Çündüre'dir. İlçe merkezinin 25 km doğusunda yer alan mahallemizin sınırları içerisinde bir çok yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği, Uçansu Şelalesi ve dinlenme tesisi bulunmaktadır.
 
KARAKÖY MAHALLESİ
Karaköy mahallemiz, ilçe merkezinin 48 km doğusunda yer almaktadır. Tarihi kayıtları ile ilgili olarak fazla bilgi bulunmayan Karaköy Mahallemiz son yıllarda yapılan çalışmalarla ismini büyük kitlelere duyurmayı başarmıştır. Karaköy sınırları içerisinde bulunan Karaköy Kalesi, Selçuklu Sultanlarından Alaaddin Keykubat tarafından kullanıldığı bilinmektedir. Her yıl düzenlenen Karaköy Buluşma etkinliğiyle birlikte, mahalle merkezinde Selçuklu Köyü projesi uygulanmya başlamış olup, Selçuklu dönemi yeniden canlandırılmaya başlamıştır.
 
KALECİK MAHALLESİ
Kalecik Mahallemiz İlçe merkezinin 25 km batısında yer almaktadır.
 
KARABUL MAHALLESİ
Karabul Mahallemiz, ilçe merkezinin 15 km batısında yer almaktadır. Gündoğmuş, Manavgat yolu üzerinde ki Daşavur mevkinde doğal kaynak suyu, dinlenme alanı ve pazar yeri bulunmaktadır. Mahalle sakinlerinin yetiştirmiş oldukları tarım ürünleri bu pazarda satışa sunulmaktadır.
 
KARAİSA MAHALLESİ
Karaisa mahallemiz, ilçe merkezinin 15 km batısında yer almakta olup, tarihi ile ilgili fazla bilgi bulunmamaktadır.
 
KARADERE MAHALLESİ
Karpuz Çayının iki kolu kenarına kurulmuş Karadere, Gündoğmuş İlçesinin tarihi oldukça eski köylerinden biri denilebilir.Karadere bir yer adı değil, yöreye yerleşen veya yerleştirilen Türkmen yörükan cemaatinin adıdır (Karadere veya Karadereli). Karadereli, Oğuz Boyları içerisinde en asillerinden biridir. Karpuz Çayının iki kolu kenarına kurulmuş Karadere, Gündoğmuş İlçesinin tarihi oldukça eski köylerinden biri denilebilir.Karadere bir yer adı değil, yöreye yerleşen veya yerleştirilen Türkmen yörükan cemaatinin adıdır (Karadere veya Karadereli). Karadereli, Oğuz Boyları içerisinde en asillerinden biridir. 
 
KÖPRÜLÜ MAHALLESİ
Köprülü Mahallemiz, ilçe merkezinin 30 km doğusunda yer almakta olup, Alanya ile bağlantı yolu bulunmaktadır.
 
MERKEZ KOZAĞACI MAHALLESİ
Merkez Kozağacı Mahallemizin eski simi Gerenes'dir. İlçe merkezinin 5 km kuzeyinde bulunmaktadır.
 
NARAĞACI MAHALLESİ
Narağacı Mahallemiz, ilçe merkezinin 18 km doğusunda yer almaktadır. Nar ağaçlarının çokluğu ile meşhur olduğundan Narağacı ismini almıştır.
 
ORTAKÖY MAHALLESİ
Ortaköy Mahallemiz, ilçe merkezinin 20 km doğusunda bulunmaktadır. 
 
ORTAKONUŞ MAHALLESİ
Ortakonuş Mahallemiz, ilçe merkezinin 10 km güneyinde Alanya yolu üzerinde yer almaktadır. Mahallemizde bulunan dinlenme tesisleri Alara çayına yakın olmaları ve Gündoğmuş Alanaya yolu üzerinde bulunmalarında dolayı yerli ve yabancı bir çok turistin uğrak alanlarında olmuştur. Mahallemizden geçen tarihi ipek yolu uzantısı üzeride doğa yürüyüşleri yapılmaktaolup alara çayı üzerinde kanocular spor yapmaktadır.
 
ÖZÜGÜR MAHALLESİ
Özügür Mahallemiz, ilçe merkezinde bulunmaktadır.
 
ÜMÜTLÜ MAHALLESİ
Ümütlü Mahallemiz, ilçe merkezinin 5 km güneyinde Alanya yolu üzerinde yer almaktadır. Mahalle sınırları içerisinde Alanya damla taş mağarası benzeri Meryem Ana Mağarası bulunmaktadır.
 
PEMBELİK MAHALELSİ
Pembelik Mahallemiz, ilçe merkezinin 15 km doğusunda yer almaktadır. Mahallemizin Pınarbaşı Mevkiinde doğal kaynak suyu ve mesire alanı bulunmaktadır. 
 
SERİNYAKA MAHALLESİ
Serinyaka Mahallemiz, ilçe merkezinin 25 km batısında yer almaktadır. Mahalle merkezi ve Çöşlü mevkii oalrak iki bölgeden oluşmaktadır.
 
SENİR MAHALLESİ
Senir Mahalemiz, ilçe merkezinin 15 km batısında yer almaktadır. 730 yıllık bir tarihi bulunmaktadır.
 
YENİKÖY MAHALLESİ
Yeniköy Mahallemizeski ismi İzikara'dır. İlçe merkezinin 37 km doğusunda yer almaktadır. Alanya ile bağlantı yolu olup 75 km mesafede bulunmaktadır.